Skip links

Cena Webovej Stránky: Toto By Ste Nečakali

Oplatí sa Webová Stránka?

Webová stránka je dnes pre väčšinu podnikateľov absolútnou nevyhnutnosťou. A nie len to. Vlastná webstránka je veľmi efektívnym nástrojom na odprezentovanie svojich služieb či produktov a vytvorenia si silnej online prezencie. Bohužiaľ, mnoho súkromných podnikateľov, o ktorých sa dozviete len cez osobné odporúčanie, ani len netuší, o koľko potencionálnych klientov prichádzajú deň čo deň. Myslite predovšetkým na to, koľko ľudí zháňa a potrebuje to, čo vy ponúkate. Či už ponúkate právne poradenstvo alebo kvalitné doplnky výživy. Ak nemáte vlastnú webstránku, každým dňom prichádzate o ľudí, ktorí vás potrebujú a ktorým by ste dokázali pomôcť.

Tvorba Webstránky

Tvorba webstránky je náročný proces, ktorý vyžaduje množstvo času a energie. To, čo väčšinu podnikateľov odrádza od vytvorenia webovej vizitky alebo eshopu je fakt, že sú zaneprázdnení, alebo nevedia, kde začať. Tvorba webstránky zahŕňa kúpu domény a hostingu, zvolenie vhodného website buildera, vytvorenie atraktívneho web dizajnu, SEO optimalizáciu a zabezpečenie. Zabezpečiť, aby boli všetky tieto aspekty na čo najvyššej úrovni je veľmi náročné. Nemôžete byť odborníkom na všetko a zároveň je ťažké nájsť niekoho, ktorý je súčasne webdizajnérom, programátorom a SEO špecialistom.

Na Čo si Dať Pozor

Na čo si dať pozor pri tvorbe webstránky

Na internete nájdete široké množstvo neodolateľných ponúk, ktoré vyzerajú až podozrivo dobre. Za svoje peniaze chcete dostať čo najviac a to je pochopiteľné. Musíte si však dávať pozor, komu svoje peniaze zveríte. Ak chcete zveriť tvorbu webstránky do rúk odborníka, zadajte jeho meno do vyhľadávača a uistite sa, že to nie je podvodník. Vyhľadajte si dotyčného aj na iných platformách a porovnajte jeho profilové fotky a recenzie. Ak to platforma, cez ktorú ste ho našli povoľuje, opýtajte si naňho osobný kontakt ako napríklad telefónne číslo pre prípad, že by vám v budúcnosti neodpisoval. Dávajte si však pozor na pravidlá jednotlivých platforiem, pretože väčšina z tých, ktoré zarábajú na vašej spolupráci prostredníctvom provízií, pochopiteľne zakazuje kontakt prostredníctvom iných platforiem či sociálnych sietí.

Investície Ktorým sa Nevyhnete

Musíte rátať s tým, že aj keď si svoju webstránku vytvoríte svojpomocne, bude vás to niečo stáť. K nevyhnutným investíciám, bez ktorých sa nezaobídete, patrí doména a hosting. Doména je je adresa, ktorá slúži na identifikáciu webstránky. Je to časť webovej adresy, ktorá je za www. a pred .com alebo inými koncovkami. V prípade, že ponúkate služby alebo produkty výlučne v Slovenskej Republike bude doména s koncovkou .sk najvhodnejšou voľbou. Odporúčame vám zvoliť si krátku a ľahko zapamätateľnú doménu. Hosting je služba, ktorá umožňuje uverejniť webovú stránku na internete. Poskytovateľ hostingových služieb, takzvaný hosting provider, poskytuje úložný priestor na serveroch, kde sú uložené všetky súbory webovej stránky, vďaka čomu je online.

Ktorú Možnosť si Vybrať?

Cena webstránky závisí od toho, ktorú z dostupných možností si zvolíte. Môžete si ju vytvoriť svojpomocne, zveriť to niekomu vo vašom okolí, najať si profesionála alebo firmu, ktorá sa na to špecializuje. Výhodou firiem je to, že zvyčajne zastrešujú aj súvisiace služby, ako napríklad marketing a správu sociálnych sietí. Vo výsledku tak ušetríte čas hľadania osobitného odborníka na každý z týchto aspektov.

Cena Webovej Stránky

Cena Webovej Stránky

Na platformách ako napríklad UpWork nájdete stovky profesionálov, ktorý vám vytvoria webovú stránku priemerne za 100 dolárov. Nevýhodou však je ich vyťaženosť a špecializácia predovšetkým na tvorbu webstránky. Ak hľadáte niekoho, kto zastreší viacero služieb naraz a bude vám k dispozícii 24/7, zvoľte radšej firmu, ktorá sa na to špecializuje. Winfo je slovenská firma, ktorá zastrešuje široké spektrum služieb, vrátane tvorby webstránky, online marketingu, fotografie, či grafických služieb. Na našej stránke môžete nájsť recenzie našich spokojných klientov ako aj online kalkulačku, vďaka ktorej rýchlo získate odhad ceny vášho projektu pred úvodnou konzultáciou.

Časté Otázky

Doména je unikátna identifikačná adresa, ktorá sa používa na prístup k webovým stránkam. Skladá sa z názvu a koncovky, napríklad .sk.

Keď zadáte doménu do prehliadača, systém použije túto adresu na nájdenie a načítanie webovej stránky, ktorá je s ňou spojená.

Hosting je služba, ktorá umožňuje jednotlivcom alebo organizáciám umiestniť ich webovú stránku alebo aplikáciu na internet.

Hosting provider poskytuje úložný priestor na serveroch, kde sú uložené súbory webovej stránky a zabezpečuje, aby bola táto webstránka dostupná online.

Neodpovedali sme na vašu otázku? Napíšte nám na mailovú adresu support@winfo.sk.

Zanechajte komentár

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.